Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały?

Czy filtry do wody usuwają mangan i żelazo?
27 kwietnia 2018
Czy wodę przefiltrowaną przez MG+ można gotować?
27 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały?

Woda, która płynie w naszych kranach, często pozostawia wiele do życzenia. Coraz więcej osób decyduje się na montaż filtrów, które poprawią, smak, zapach a także skład wody. Jednym z najpopularniejszych sposób na filtrowanie wody stały się dzbanki filtrujące, które dzięki wymiennym filtrom, mogą zapewnić nam wodę na miarę tej butelkowanej. Wokół tematu filtrowania wody, poprzez dzbanki powstało wiele mitów.

Rodzaje filtrów

Sposobów na filtrowanie wody kranowej jest dość dużo. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów filtrów. Począwszy od rozbudowanych systemów po proste filtry, których użytkowanie i wymiana jest bardzo prosta. Przykładem rozbudowanego systemu filtrującego jest filtr o odwróconej osmozie. Jego montaż jest często skomplikowany i kosztowny, lecz gwarantuje on nam wysoką skuteczność. Filtr eliminuje z wody liczne mikroelementy różnego pochodzenia. W wyniku jego działania z wody usuwane są też wartościowe substancje potrzebne dla naszego organizmu. W takim przypadku zaleca się montaż mineralizatora, który ponownie wzbogaci naszą wodę o cenne elementy.

Dzbanki filtrujące – działanie

Jeśli zastanawiasz się czy filtry całkowicie usuwają z wody kranowej zawarte w niej minerały, to w przypadku dzbanków filtrujących, możesz być pewny, że twoja przefiltrowana woda będzie smaczna i bogata w to co najcenniejsze.

Dzbanki filtrujące oczyszczają wodę kranową ze składników, które odpowiedzialne są za jej zły smak i zapach. Poprawiają także barwę wody i jej skład. Usuwając nadmiar soli zapobiegają osadzaniu się kamienia w czajnikach i ekspresach do kawy. Nie usuwają one jednak całkowicie zawartych w niej minerałów. W składzie wody w dalszym ciągu pozostaje sód i potas. Dodatkowo w zależności od właściwości filtra, może on również działać mineralizująco na wodę.

Woda filtrowana poprzez dzbanki polskiego producenta Dafi, jest smaczniejsza i zdrowsza w porównaniu do wody kranowej. Jest to świetna alternatywa dla wody butelkowanej. Pozbawiona jest ona szkodliwych metali ciężkich i zanieczyszczeń mechanicznych, pozostawiając w niej jedynie cenne mikroelementy.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok